Sonbaharda Gidilebilecek Yurtdışındaki 7 Tatil Yeri

0
79

Fransa’daki Loire Vadisi’nden, Japonya’da ki Kyoto’ya kadar dünyanın farklı şehirlerinde sonbaharın renklerinin muhteşem görsel şölenine tanıklık etmenin keyfi bambaşka bir duygu. Sonbahar kapıya dayandığı zaman yaprakların altına dönüşen renkleri hepimizi etkiliyor. Sonbaharda gidilecek tatil yerleri yaprakların geçirdiği bu değişimi en güzel şekilde yaşayarak görebileceğiniz, muhteşem doğa manzaralarına şahit olacağınız ve keşfedeceğiniz yerlerden oluşuyor.

Sonbaharda Gidilecek Yerler

1. Loire Vadisi, Fransa

Sonbahar-Tatil-Yerleri-Loire-Vadisi

Loire Vadisi, yüzyıllardır ayakta duran şatosuyla çok biliniyor olsa da bundan çok daha fazlası ile öne çıkabilecek bir yer. Bölge sonbahar ayları olan Eylül, Ekim ve Kasım aylarında olağanüstü oluyor. Eğer bağ bozumuna da denk gelecek kadar şanslı olursanız bu muhteşem manzaranın yanında harika bir şarap tadımını da yaşayabilirsiniz.

2. Kyoto, Japonya

Sonbahar-Tatil-Yerleri-Kyoto

Kasım ortasından Aralık ortasına kadar Kyoto’nun muhteşem yaprak şovuna şahit olabilirsiniz. Altın sarısı, turuncu ve kan kırmızısı renkler tüm şehri kaplıyor. Eğer sonbaharın canlılığını hissetmek için bir yer arıyorsanız Kyoto sizi hayal kırıklığına uğratmayacak.

3. Crested Butte, Colorado

Sonbahar-Tatil-Yerleri-Crested-Butte

Crested Butte, Gunnison’un kuzey komşusu: İki şehir de sonbaharda muhteşem bir renk cümbüşüne sahne oluyor. Belki de Colorado’nun meşhur Kebler Pass Yolu’nun alabileceği en güzel görüntü de bu zamanda oluyor. Ziyaretçiler görkemli dağların ve Aspen’ın muhteşem manzaraları karşısında ağzı açık şekilde izliyorlar.

4. Yosemite Park, California

Sonbahar-Tatil-Yerleri-Yosemite

Amerika’nın en büyük ulusal parklarından biri olan Yosemite aynı zamanda akçaağaç ağaçlarının da evi. Kıpkırmızı renkleri ile tüm ormana dağılan ağaçlar rüya gibi bir görüntü oluşturuyor. Merced Nehri gibi yerler bu muhteşem manzarayı yansıtan birer ayna görevi de gördüğünden olağanüstü görüntüler oluşturuyor. Fotoğrafçıların kaçırmaması gerek.

5. Namsan Dağı, Güney Kore

Sonbahar-Tatil-Yerleri-Namsan

Dolambaçlı yolları ve olağanüstü şehir manzarasıyla Seul’un Namsan Dağı oldukça fazla ziyaretçi çekmeyi başarıyor. Ancak sonbahar geldiğinde yaprakların aldığı renkler tek kelimeyle büyüleyici oluyor. Hiç yürüyüş yapmak istemeyenler dahi bu renkleri gördüklerinde yola çıkmak isteyeceklerdir. Dağdan Seul Tower’a teleferik hizmeti de bulunuyor.

6. Central Park, New York

Sonbahar-Tatil-Yerleri-Central-Park

Her mevsim adeta bir ikon haline gelmiş olan Central Park, sonbahar olduğunda belki de en etkileyici görüntüsüne kavuşuyor. Sanki sonsuz sayıdaymış gibi görünen karaağaçlar altında uzanan patika adeta parlayan sarı yapraklardan oluşmuş bir yol görünümü çiziyor.

7. Westonbirt, İngiltere

Sonbahar-Tatil-Yerleri-Westonbirt

Westonbirth botanik bahçesi sonbaharın en muhteşem halini görebilmeniz için en güzel imkânları sunuyor. Kiraz ağaçlarının, akçaağaçlarının arasından geçerek sonbaharı hissetmekten daha güzel ne olabilir ki? Hep birlikte paslı kırmızıdan altına kadar çok farklı renk tonlarında görsel bir şölen yaşatıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here