Hidden Beach, Filipinler

1
1241

Hidden Beach, Filipinlerin ünlü turistik adası olan Palawan Adası‘nda göze çarpan en güzel yerlerden birisi. Palawan Adası’nın kuzey doğu ucunda yer alan El Nido kasabasından ulaşılabile hidden beach, yüzlerce adadan oluşan Bacuit Archipelago bölgesinde yer alıyor.

Filipinler‘in El Nido bölgesi, National Geographic Traveler’s Magazine dergisi tarafından dünyanın en iyi seyahat destinasyonları arasında sıralanıyor. Hidden Beach’in de bulunduğu Bacuit Bay çevresindeki tekne turları, Palawan Adası’nın top turistik atraksiyonları arasında yer alıyor.

Göğe doğru uzanan keskin karstik kaya oluşumlarının arkasında, bembeyaz kumları ile uzanan plajı dışarıdan görmek pek de mümkün değil. Kayalar arasından tekneyle geçildiğinde ulaşılabilen plaj, şimdiye kadar gördüğüm kartpostal görünümündeki  en güzel yerlerden biri oldu.

Hidden-Beach-El-Nido

İlginç görünümlü kireçtaşı kaya formasyonları ile çevrelenmiş plaj, keyfine doyum olmaz bir görsellik sunuyor. Leonardo Di Caprio’nun başrolünde oynadığı “The Beach” filminin esinlendiği kitabın yazarı Alex Garland, “The Beach” adlı kitabını El Nido’da yazmış.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here