Endonezya’da Görülmesi Gereken 10 Yer

0
45

Endonezya görülecek yerler bakımından dünyanın en zengin ve etkileyici coğrafyalarından biri. Egzotik kültürü, ilginç gelenekleri, enfes güzellikler saklayan tropik ormanları, vahşi yaşam adaları ve mavinin en harika tonlarını görebileceğiniz şahane sahilleriyle ünlenen bu ülke, dalış tutkunlarının hayran olduğu sualtı yaşamıyla da göz kamaştırıyor.

Endonezya’da Görülmesi Gereken 10 Yer

1. Borobudur

Borobudur

UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan ve 2 bin 500 metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük Budist tapınağı olan Borobudur Tapınağı ile ülkenin en ünlü turizm adreslerinden. Bu büyüleyici tapınak, Yogyakarta şehrinde yer alıyor.

2. Ubud

Ubud

Endonezya’da kültür ve sanat denildiğinde ilk akla gelen yerlerden olan Ubud, el emeği eserlerin bulunduğu yerel pazarları, organik yiyeceklerin ve sağlıklı içeceklerin satıldığı dükkanlarıyla Bali’nin sevilen adreslerinden.

3. Gunung Bromo

Gunung-Bromo

Volkanik bir bölgede yer alan Gunung Bromo (Bromo Dağı), muhteşem manzarası ve trekking meraklılarının hayallerini süsleyen yürüyüş rotalarıyla nefes kesen bir güzelliğe sahip.

4. Komodo Ulusal Parkı

Komodo-National-Park

Ülkeye dalış yapmak için gelenlerin gözdesi olan Komodo Adası’nda yer alan Komodo Ulusal Parkı, bölgeye özgü bitki ve hayvan türlerini yakından görmek isteyenlerin de uğrak noktası.

5. Yogyakarta

Yogyakarta

Java kültürünü keşfetmek isteyenleri ağırlayan Yogyakarta, Orta Java bölgesinde konumlanan bir şehir. Yogyakarta’ya gittiğinizde kendinizi eşsiz müziğin ve dansın kollarına bırakıp, eğlenmenin tadını çıkarın.

6. Danau Toba

Danau-Toba

Günümüzden yaklaşık 900 bin yıl önce yaşanan volkanik patlamalar sonucu meydana geldiği bilinen Danau Toba (Toba Gölü), 1139 kilometrekarelik bir alanı kaplıyor. Enfes manzarasıyla bölgenin popüler doğa harikalarından olan göl, yaklaşık 505 metre derinliğe sahip.

7. Orangutanlar

Orangutanlar-Endonezya

Tanjung Puting Ulusal Parkı ve Gunung Leuser Ulusal Parkı’nda yaşayan orangutanlar, Pongo Tapanuliensis ve Tapanuli orangutanı olarak da biliniyor. Nesli tükenme tehlikesi altındaki bu canlıları görmeden Endonezya seyahatinizi tamamlamayın.

8. Tana Toraja

Tana-Toraja

Geleneksel Tongkonan evleri, ilginç cenaze ritüelleri ve kültürel dokusuyla ünlenen Tana Toraja, Cennet Kuşu Ülkesi olarak da anılıyor. Güney Sulawesi’nin orta dağlarında konumlanan bu yerleşim yeri, yemyeşil ovaları ve doğasıyla da nefes kesiyor.

9. Kuta, Sanur ve Seminyak 

Kuta

Bali’nin en güzel kumsalları olarak nitelendirilen Kuta, Sanur ve Seminyak, sörf yapmaya elverişli yapıları ve çılgın partilerin yaşandığı eğlence mekanlarıyla tatil için bölgeye gelenlerin en çok tercih ettiği turizm cennetlerinden.

10. Gili Adaları

Gili-Islands

Gili Air, Gili Meno ve Gili Trawangan isimli üç adadan meydana gelen Gili Adaları, berrak suları, zengin sualtı yaşamına sahip dalış noktaları ve el değmemiş doğasıyla Endonezya’nın görülmeye değer yerlerinin başında geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here