Dünyanın En Güzel Tatil Adaları

0
2187

Eğer siz de yıllardır ada tatili yapmanın hayalini kurup, bir türlü hayata geçiremeyenlerden iseniz, dünyanın en güzel tatil adalarını bir araya getiren bu listeyi inceleyerek, seyahat planınızı hayata geçirecek ilk adımı atın.

Yüzmeyi, dalış yapmayı ve yeni yerler görmeyi seviyorsanız bu adalar tam size göre. Hiç tanımadığınız okyanus ötesi coğrafyalara doğru yola çıkıp, bu adaların doğa harikası güzelliklerini keşfetmeye başlayın.

Tatil Yapabileceğiniz En Güzel 10 Ada

10. Dominika

Dominica

Karayipler’de el değmemiş doğası ve eşsiz güzellikleriyle büyüleyen bir ada ülkesi olan Dominika, büyük otel zincirleri tarafından hala keşfedilmediği için sakin ve sessiz bir tatil planı yapanlar için oldukça ideal bir turizm destinasyonu.

9. Martinique

Martinuque

Karayiplerde, Fransa’nın denizaşırı şehirlerinden biri olarak bilinen Martinique adası, muhteşem plajları ve eğlenceli gece hayatının yanı sıra hep aynı yönden esen rüzgarı nedeniyle yelken sporu ile uğraşanlar için oldukça cazip.

8. Turks ve Caicos Adaları

Turks-Caicos

Kuzey Atlas Okyanusunda İngiltere’ye bağlı iki takım adadan oluşan bir adalar topluluğu olan Turks ve Caicos Adaları, kambur balinaları ve yunusları görebileceğiniz sularının yanı sıra rengarenk sokaklarıyla da göz alıyor.

7. İngiliz Virgin Adaları

Ingiliz-Virgin-Adalari

Birleşik Krallığa ait Virgin Adaları, eğlence hayatı ve kültürel dokusu ile balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği yerler arasında bulunuyor. Virgin Adaları, dalış tutkunları için de muhteşem sualtı güzelliklerine sahip bir ada grubu.

6. Aruba

Aruba

Karayip Denizinin kuzeyinde yer alan Aruba adası,Bonaire ve Curaço adaları ile birlikte ABC adaları olarak anılıyor. Son yıllarda giderek daha popüler bir turizm noktası haline gelen Aruba, ünlüler tarafından da sık sık ziyaret ediliyor.

5. Bahamalar

Bahamalar

Atlas Okyanusunda bulunan ve da tatili düşünenlerin aklına gelen ilk yerlerden olan Bahamalar, kayalık dalışı ve spor meraklılarının gözde adreslerinden. Özellikle golf turizmi bakımından oldukça gelişmiş olan Bahamalar’da hareketli bir tatile hazır olun.

4. ABD Virgin Adaları

Virgin-Islands

İsmi nedeniyle İngiliz Virgin Adaları ile karıştırılan ABD Virgin Adaları, Karayip Denizi üzerinde bulunuyor. Çevresindeki mercan resifler ile etkileyici bir görünüme sahip olan Virgin Adaları, St Thomas, St Croix ve St John adalarından oluşuyor.

3. Cayman Adaları

Cayman-Islands

Mercan kayalık dalışı yapmak isteyenlerin favori yerlerinden biri olarak bilinen Cayman Adaları‘na yapacağınız yolculukta, turkuaz renkli sularda yüzmenin yanı sıra adanın ünlü papağanlarını ve 2. Elizabeth Botanik Parkını da görmeyi ihmal etmeyin.

2. St. Kitts ve Nevis

St-Kitts

Karayipler’deki Leeward Adalarında bulunan ikiz adalar olarak bilinen ünlü St. Kitts ve Nevis adaları, eğlence hayatı, yemyeşil doğası ve göz alıcı renklere sahip suları ile konuklarına unutamayacakları bir tatil imkanı sunuyor.

1. Saint Martin / Sint Maarten

Saint-Martin

Fransa’ya bağlı bölümü Saint Martin, Hollanda’ya bağlı bölümü ise Sint Maarten ismiyle anılan bu tropik ada, kruvaziyer gemilerinin de gözde tatil duraklarından. Seyahatiniz sırasında adanın, yüzmeye doyamayacağınız sularının tadını çıkarın.

Okyanusta, yunuslar ve balinalarla yüzmenin tadını çıkarıp, mercan kayalıklarda dalış yaparken, köpek balıklarından uzak durmanız gerektiğini de unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here