Adrenalini Hissedeceğiniz En iyi 7 Yer

1
2399

Dünyamızın bazı bölgelerinde yaratıcı insanlar adrenalini tüm hücrelerinizde hissedeceğiniz aktiviteler ortaya koymuşlar. Cesareti olanlar okusun!

Adrenalini Hissedeceğiniz En iyi 7 Yer

1. Edge Walk in CN Tower, Toronto, Kanada

356 Metre ile dünyanın en yüksek bina yürüyüşü. 30 dakikalık bu yürüyüşün biletleri 75 Kanada Doları.

CN TOWER - EdgeWalk Receives Guinness World Records® Title

2.Stratosphere Ride, Las Vegas

Stratosphere-Ride-Las-Vegas

Stratosphere Casino, Hotel & Tower’da yer alan bu heyecanı yaşamanın bedeli 33$. 2005 de açılmış ve 274 metrelik yüksekliği ile dünyanın ikinci en yüksek thrill ride.

3. Sky Jump at Stratosphere, Las Vegas

Sky-Jump-at-Stratosphere

Nevada çöllerinde kurulmuş eğlence kenti Las Vegas’ta yer alan Stratosphere Kulesinin 108. katından aşağıya atlamaya var mısınız? 233 metre.

4. El Caminito Del Rey Trekking, Málaga, İspanya

El-Caminito-Del-Rey-Trekking-Spain

Dünyanın en korkutucu patikası olarak geçiyor. Kral yolu anlamına gelen bu yol, 1901 yılında bu Chorro Şelalesi ve Gaitanejo de hidroelektrik santralleri işçilerin malzeme nakliyesi sağlamak için yapılmış. 1905 yılında bitirilen yolda, 1921 yılında Kral XIII.Alfonso yürüdüğünden bu isimle anılmaya başladı.

5. Base Jumping in Preikestolen, Norveç

Base-Jumping-in-Preikestolen-Norway

Norveç’teki Preikestolen uçurumu 604 metre yüksekliğinde ve Kjerag Platosunun karşında yer alıyor. 25 metre kare genişliğinde düz olan bu kayalığa giden 3.8kmlik yol oldukça dik. Preikestolen kelimesi “Kürsü Kayası” anlamına geliyor ve yüksekliği 604 metre.

6. Willis Tower Skydeck, Chicago

Willis-Tower-Sears

Illinois Eyaletinde yer alan Şikago’da bulunan bu deck, Sears Gökdeleninin 103. katında bulunuyor. Neredeyse tamamen camdan yapılmış bu platformun giriş ücreti ise 22$. Chicago Tribune okuyucuları tarafından Şikago’nun 7 harikasından biri olarak seçilmiş.

7. Crocosaurus Cage of Death, Darwin, Avustralya

Crocosaurus-Cage-Darwin

Crocosaurus Cove, geçen yıl bulunduğum Avustralya’nın tropikal iklime sahip Darwin şehrinin merkezinde bulunuyor. Çam kafes içerisinde 700 kiloluk dev timsahlarla yüz yüze gelmek isteyenler için.Bucket List’inde timsahlarla yüzmek olanlar bunu kaçırmamalı. Timsahların bazısın 80 yaşlarında olduğu bu deneyimi yaşamanın bedeli 120 AU$. Denemeye ne dersiniz?

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here